Skúsenosti: SLS-Technaco
Prejdite na cloud:LINK - najmodernejšie IT riešenie od Slovanetu
Klient
SLS-Technaco
„O cloude sme uvažovali už dlhšie, ale až v Slovanete sme dostali výborné technické riešenie za rozumné peniaze.“
Enrik Podhorský, IT Manager, SLS - TECHNACO, s.r.o.
SLS-TECHNACO
SLS-TECHNACO s.r.o. - www.slstechnaco.sk - je jedným z najväčších distribútorov prevodových prvkov, náradia, nástrojov, remeselnej techniky na slovenskom trhu. Od svojho vzniku v r. 1992 narástla na firmu s viac ako 50-timi zamestnancami, predajnou a skladovou plochou viac ako 3000 m2, vlastnými obchodnými centrami v 5-tich slovenských mestách, obchodným zastúpením aj v Českej republike a ročným obratom približne 8 mil. eur.
Predtým
Spoločnosť SLS - TECHNACO sa k Slovanetu dostala ešte v roku 2010 na základe pozitívnej referencie od spoločného obchodného partnera. Hľadali nového poskytovateľa internetových služieb, pretože s predchádzajúcim providerom neboli spokojní. Po prvotnom DSL pripojení firma a náraste požiadaviek vnútrofiremnej komunikácie od Slovanetu neskôr získala pripojenie pobočiek rádiovými linkami a virtuálnou privátnou sieťou typu MPLS. K internetu a dátovej sieti SLS - TECHNACO od Slovanetu navyše využíva aj hlasové služby s telefónnymi ústredňami v Žiline, Bratislave a linkami do všetkých ostatných pobočiek. Podľa slov IT manažéra firmy „je to teraz o 100% lepšie“.
Vlastná IT infraštruktúra
Oblasť IT, hardvéru a softvéru v SLS - TECHNACO si dlhodobo riešili vlastnými zdrojmi a priamym nákupom zariadení a licencií, ako aj ich administráciou. Všetku technológiu prevádzkovali v žilinskej centrále. Nárast kapacitných požiadaviek na prenosy dát sa však začali blížiť limitom dostupnej prenosovej technológie. K tomu sa navyše pridalo zastarávajúce „železo“ a s tým spojená hrozba nutnosti nových investícií. Po prehodnotení možností sa preto firma rozhodla pre presun do cloudu. Práve v čase, kedy už mal Slovanet v prevádzke prvú generáciu služieb „cloud:LINK“.
Prechod do cloudu bol bez dlhého váhania
Doterajšia spokojnosť so Slovanetom a prezentované perspektívy a budúce benefity novej technológie manažérov SLS - TECHNACO presvedčili rýchlo. Nadchla ich tiež príležitosť byť jednou z prvých členov materskej skupiny DEXIS, ktorá by v rámci Európy prešla na moderné cloudové riešenie IT. Navrhované technické riešenie odobrili aj zahraniční majitelia a urýchlila ho aj prijateľná cena. Do cloudu firma preniesla predovšetkým vlastný informačný systém, ako aj prevádzku svojich e-shopov.
Čerpajú výhody cloud:LINK-u
Podľa IT manažéra Enrika Podhorského je kľúčovou výhodou prechodu do cloudu, že nemusia udržiavať a servisovať hardvér, klesli náklady na elektrickú energiu a nemusia sa báť výpadkov klimatizácie. Ak by vypadla jedna pobočka, ostatné fungujú ďalej - čo sa v prípade vlastného hardvéru nemuselo stať. Zariadenia v cloude majú teraz zároveň radikálne vyššiu rýchlosť konektivity.

SLS - TECHNACO v súčasnosti okrem komplexu služieb vpn:LINK, internet:LINK, voice:LINK a cloud:LINK využíva aj ďalšiu cloudovú službu Slovanetu backup:LINK, vďaka ktorej bezpečne zálohujú už viac ako terabajt kľúčových firemných dát.
Čo bude nasledovať
Podľa IT manažéra Enrika Podhorského je kľúčovou výhodou prechodu do cloudu, že nemusia udržiavať a servisovať hardvér, klesli náklady na elektrickú energiu a nemusia sa báť výpadkov klimatizácie. Ak by vypadla jedna pobočka, ostatné fungujú ďalej - čo sa v prípade vlastného hardvéru nemuselo stať. Zariadenia v cloude majú teraz zároveň radikálne vyššiu rýchlosť konektivity.
Aké otázky riešite vo vašej firme alebo organizácii vy?

Podľa vašej situácie a požiadaviek navrhneme pre vás moderné a efektívnejšie riešenie IT
infraštruktúry alebo aj komplexných telekomunikačných služieb: KONTAKT

Pozrite si aj skúsenosti ďalších zákazníkov cloud:LINK
viac skúsenosti
stiahnuť prípadovú štúdiu
symbol Slovanet logo Slovanet